בדיקת BMI – איך להגיע מוכנים יותר לבדיקות בצבא

בדיקת BMI – במהלך הצו הראשון אתם תיבדקו במספר רב של בדיקות כדי לאבחן את המצב הבריאות שלכם. מלבד הבדיקה הלא נעימה כשהרופא/ה נוגעים לכם באיברים האינטימיים שלכם, ישנם בדיקות נוספות שיש לעבור כמו בדיקת ראייה, בדיקת שתן ובדיקות נוספות.

במהלך בדיקת הBMI מוזנים התוצאות באופן מידי במערכת הפנימית המועברת לכל הגורמים הקשורים בבדיקות הרפואיות שלכם וקובעים את הפרופיל הרפואי שלכם. למי שלא יודע מה זה BMI דרך אגב – מדובר למעשה במסת הגוף שלכם והמדד שמתקבל מציג האם אתם בתת תזונה, במצב תקין או בעודף משקל.

כפי שאתם מבינים, זה מדד משמעותי המשפיע על ציון הפרופיל הרפואי שלכם מה שעשוי להשפיע על התפקידים האפשריים עבורכם במהלך השירות.

כיצד לבדוק את הBMI שלנו?

BMI יכול להיות שונה בין אדם לאדם. יכולים להיות 2 אנשים ששוקלים 100 קילו אך אחד מהם יהיה בגובה 1.65 מטר והשני בגובה ב1.95 – אי אפשר לומר שאדם בגובה מטר תשעים וחמש ששוקל 100 קילו הוא במשקף עודף קיצוני אם בכלל, לעומת אדם בגובה מטר שישים וחמש ששוקל 100 שזה כבר מקרה של משקל עודף בצורה קיצונית וסיכוי גבוה יותר למחלות לב, סוכרת וכו'.

לשם כך נוצרה בדיקת הBMI שהיא למעשה המשקל שלכם חלק הגובה בריבוע.

בדיקת BMI לדוגמה:

אדם ששוקל 85 והוא בגובה 1.70 מטר.

נעלה בריבוע 1.7 ונקבל 2.89. כעת נחלק את המשקל של אותו אדם, במקרה הזה 85 קילו ב2.89 ונקבל: 29.4 שזה הBMI של אותו אדם.

טווח הBMI הוא טבלה קבועה של מדדים המציגה האם המשקל תקין, תת משקל או עודף. לדוגמה מתחת ל18.5 BMI אתם נחשבים בתת משקל, מעל 25 אתם בעודף משקל ומעל 40 אתם בעודף משקל קיצוני ומסוכן. הטווח התקין יהיה בין 18.5 ל-25 כאמור.

החשיבות של בדיקת BMI על הפרופיל הרפואי שלכם:

החשיבות של הBMI על הפרופיל הרפואי שלכם הנה משמעותית. אתם לא מצפים מאדם שהוא תת משקל או בעל משקל עודף בצורה קיצונית למשל להתגייס לקרבי נכון?

המטרה של צה"ל היא לא להתעלל בכם או להקשות לכם על החיים אלא לאבחן אתכם בצורה המדויקת ביותר הן מבחינה פיזית והן מבחינה שכלית ונפשית ועל ידי כך לפתוח בפניכם את האפשרויות שבעיניהם תוכלו לתרום בהם הכי הרבה למערכת הצבאית בישראל.

אם אתם ממש רוצים להתגייס לקרבי תצטרכו לקבל פרופיל רפואי גבוה. כדי שזה יקרה אתם צריכים ראיה טובה, בדיקות דם ושתן טובות, היסטוריה נקייה ממחלות וטיפולים שונים שעשויים להזיק לכם במהלך השירות וכמובן BMI תקין לחלוטין.

החשיבות של הפרופיל הרפואי על התפקיד שלכם בצבא

בדומה לחשיבות של הקב"א אשר מדרגת אתכם לקבוצת איכות על פי המצב הנפשי והשכלי שלכם, הפרופיל הרפואי בודק את המצב הפיזי שלכם.

כשירות פיזית הנה חיונית לאינספור תפקידים בצבא, החל מתפקידים קרביים, דרך קצונה וכן בתפקידים שונים המצריכים מאמץ פיזי.

בתפקידים אלה תידרשו לפרופיל רפואי גבוה, כאשר פרופיל רפואי נמוך אוטומטית מוריד אתכם לדרגת תומכי לחימה או "ג'ובניקים" כמו שהרבה אומרים. זה לא אומר שלא תוכלו לתרום בתפקיד שתבצעו אולם האפשרויות שלכם יצטמצמו משמעותית.

איך להגיע מוכנים יותר לבדיקות הBMI שלכם בצו הראשון?

השתדלו לשמור על תזונה נכונה, להיעזר בהורים, חברים או באנשים שמבינים בזה. קראו מאמרים באינטרנט על מזונות מומלצים למאכל הכוללים ויטמינים ומינרלים וכן אחוזים מופחתים של שומן.

כמו כן כדאי לעשות פעילות ספורטיבית בתדירות סבירה ולשמור על משקל תקין. לא להרעיב את עצמכם אך לאכול נכון. מומלץ לבדוק את הBMI שלכם בעצמכם על ידי חישוב פשוט כמו בדוגמה למעלה בכמה חודשים שלפני ההגעה לצו הראשון ולהספיק לשפר את המדדים שלכם לפני במידת הצורך.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email