הצו הראשון וחשיבותו

מהו הצו הראשון? מה החשיבות שלו? מה עושים בצו הראשון?

הצו הראשון הוא השלב הראשוני של כל מלש"ב בהליכי המיון והשיבוץ בצה"ל, בהליך עצמו אשר מתקיים בלשכת הגיוס נאספים פרטים ונתוני איכות על כל מועמד. ההליך נחוץ על מנת שלשכת הגיוס תוכל לסווג כל מועמד על פי נתוני איכות אל התפקידים המתאימים לו. חשוב לזכור כי הצו ראשון הוא יום התייצבות חד פעמי ולא ניתן לבצע אותו פעם נוספת במידה והנתונים לא מתאימים לשאיפות של המועמד.הכנה לצו ראשון היא הכרחית לכל אותם מועמדים אשר מכוונים לתפקיד ספציפי במהלך השירות הצבאי, ולכן לרושם הראשוני יש חשיבות עליונה.

מהם התחנות שיש לעבור במהלך יום ההתייצבות?

חשוב להבין כי יום ההתייצבות בלשכת הגיוס יכול להיות יום ארוך ומפרך במיוחד. ולכן חשוב מאוד שתגיעו אליו עם המון סבלנות ועם מספיק שעות שינה על מנת שלא יתעוררו בעיות במהלך היום עצמו. אין דבר מבאס יותר מאשר לחזור שוב על מנת לבצע מספר תחנות שלא הספקתם לעשות במהלך יום ההתייצבות הראשון.

התחנה הראשונה שכל מלש"ב צריך לעבור בה היא "התחנה האדומה" תחנת הריאיון האישי בלשכת הגיוס. בתחנה זו אתם יושבים אל מול חיילים של לשכת הגיוס, והם מאמתים את כל הפרטים האישיים שלכם. בנוסף הם גם ישאלו אתכם מספר שאלות על החיים הפרטיים שלכם ועל הלימודים שלכם בבית הספר. חשוב מאוד שתענו תשובות כנות ונכונות, כי כל תשובה שאיננה תואמת את המציאות תוכל לעשות לכם לא מעט בעיות בעתיד.

לאחר שלב רישום הפרטים האישיים, כל מועמד מתפצל לתחנה אחרת. ברוב המקרים אין סדר ספציפי בחלוקה בין התחנות, כאשר כל מועמד מקבל את התחנה הבאה שעליו לפקוד על פי העומס הנוכחי בכל תחנה. לכן חשוב שתהיו קשובים להוראות של החיילים בלשכת גיוס, זה עשוי לחסוך לכם לא מעט זמן ואי נעימויות בחיפושים אחר התחנה הבאה שלכם.

ה"תחנה הירוקה" היא התחנה שבה כל מועמד מבצע את המבחנים הפסיכוטכניים. מבחנים אלה הם שקובעים את ציון הדפ"ר של כל מלש"ב ולכן חשוב מאוד לקחת אותם ברצינות על מנת שלא לפגוע לעצמכם בציון. אין אפשרות לבצע את המבחנים הפסיכוטכניים פעם נוספת, ולכן אם אינכם מרגישים במיטבכם מוטב כי תיידעו את האחראי שנמצא בעמדה.פסיכוטכני לדוגמא יכול בהחלט להכין אתכם לקראת המבחנים של הצו הראשון, אם ברצונכם להשיג ציון דפ"ר גבוה עבור תפקיד ספציפי שאליו אתם מכוונים. כל מלש"ב שאובחן עם לקויות למידה מוטב כי יביא את ההקלות איתו, ויידע את לשכת הגיוס בטרם ההגעה לצו הראשון.

תחנה שלישית ואחרונה במהלך יום ההתייצבות זה הבדיקה הרפואית. הבדיקה נועדה על מנת לקבוע את הפרופיל של המועמד, ובנוסף לאשר את כשירותו לשרת כחייל מן המניין. הבדיקה כוללת מספר שלבים ובדיקות כאשר בין היתר: בדיקת גובה, משקל, לחץ דם, שתן וחדות ראייה. בנוסף ישנו ביקור אצל הרופא אשר מעיין בעבר הרפואי שלכם, ועורך לכם מספר בדיקות גופניות פשוטות יחסית. בסיום הביקור אצל הרופא אתם תקבלו את הפרופיל שילווה אתכם לאורך כל השירות הצבאי.

חשוב להבין כי צו ראשון הכנה יכול להיות קריטי במיוחד לכל אותם מלש"בים אשר מכוונים להגיע לתפקיד משמעותי בצבא. לכן חשוב שלא לקחת את הצו ראשון כעוד תהליך שהצבא מבצע במהלך המיונים שלו, מדובר בהליך החשוב ביותר אשר הוא זה שיכול לקבוע את העתיד הצבאי שלכם. הכנה נכונה הן מבחינת מה שתגידו על עצמכם והן מבחינת המבחנים הפסיכוטכניים יכול לעזור לכם לקבל שיבוץ וציון גבוהים במיוחד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email